Trophy Winners in 2020 - No Ladies Night in 2020

The NIPA was founded in 1945 and it's membership was open to all members within Northern Ireland - We are one of the largest weekly convoying organisations in the UK. Presently we have approx. 100 clubs as members, with over 2,000 members. Birds competing each week can reach 25 to 30 thousand, depending on the race. The race programme starts in Ireland down to Rosscarbery and continues through Wales & England to Penzance, and the Premier OB Nat flown from St Malo (France).

Trophy Winners in 2020 - No Ladies Night in 2020

Postby willie reynolds » Sat Sep 05, 2020 5:01 pm

2020 Season Trophy & Cup winners to date.
Posted on September 5, 2020 by trevor

08/06/20 Tullamore R WILLIAMSON NEWRY & DIST 1539 G F WHITESIDE CUP
13/06/20 Gowran Park R WILLIAMSON NEWRY & DIST1339 GILMOUR & BEATTIE CUP
20/06/20 Corrin Nelson Weir LOUGHGALL 2016 S CALVERT CUP
02/07/20 Corrin R WILLIAMSON NEWRY & DIST 1467 R HARKNESS CUP
06/07/20 Skibbereen Nat R WILLIAMSON NEWRY & DIST 1509 B FLETCHER & SON CUP
11/07/20 Talbenny R WILLIAMSON NEWRY & DIST 1398 SIMPSON CUP
15/07/20 Skibbereen YN G & M ATCHESON LIGONIEL 1443 NORTHERN BANK CUP
15/07/20 Skibbereen YN H G& M ATCHESONIGONIEL 1430 NORTHERN BANK CUP
19/07/20 Bude R WILLIAMSON BONDHILL 1119 VINT CUP
26/07/20 Fermoy Mal Maguire & Son NEWRY & DIST 1680 MULGREW FAMILY CUP
30/07/20 St Malo OB Nat R CARSON & SON BANBRIDGE 1682 NEWS OF THE WORLD; McCOMB ; PIGEON PORTAL.COM CUPS.
30/07/20 Runner up St Malo R & J PARKE WINDSOR SOCIAL 1655 D McNEILLY CUP

YOUNG BIRD TROPHY WINNERS
BEST VELOCITY 1ST AREA LIBERATIONS SANDS & RICE BALLYHOLLAND 1497
BEST VELOCITY 2ND AREA LIBEARTIONS E & M CURRAN ARMAGH 1425
23/08/20 Roscrea Ed. HEANEY & SON LIGONIEL 1893
29/08/20 Gowran Park SANDS & RICE BALLYHOLLAND 1286
05/09/20 Fermoy winner to be announced
12/09/20 Talbenny YB Nat winner to be announced
12/09/20 Tullamore winner to be announced
19/09/20 Fermoy winner to be announced
19/09/20 Fermoy Five Bird winner to be announced
26/09/20 Skibbereen YB Nat winner to be announced

Devine Memorial Best Average two birds Old Bird National R Carson & Son Banbridge
B Fox Trophy Highest position obtained by any NIPA Official R Carson & Son Banbridge

Section Trophy winners ST. MALO.
SECT A H DEVINE CUP ST MALO G QUINN COALISLAND 1601
SECT B Leslie Mairs Memorial Cup ST MALO R & J PARKE WINDSOR SOC 1655
SECT C, J Campbell Memorial Cup ST MALO ARMSTRONG & McALLISTER LIGONIEL 1628
SECT D H McVeigh Cup ST MALO J GREENAWAY HILLSBOROUGH & MAZE 1544
SECT E E & J McCambley Cup ST MALO G BUCKLEY & SON ANNAGHMORE 1651
SECT F A Brown & Family Cup ST MALO McCARTAN & WOODSIDE KILLYLEAGH DIST 1519
SECT G N Girvan Memorial Cup ST MALO R CARSON & BANBRIDGE 1682
SECT H K Reid Memorial Cup ST MALO T McBRIDE STRABANE 1527
E & J McCambley Cup 1st Talbenny G BUCKLEY & SON ANNAGHMORE 1365
E & J McCambley Cup Bude R WILLIAMSON BONDHILL 1119
John Bingo Orme Memorial Cup Sect F Old Bird Inl Nat McCARTAN & W00DSIDE KILLYLEAGH & DIST 1507

CLAIMS REQUIRED FOR THE FOLLOWING
McCLUGGAGE CUP BEST AVERAGE IN ALL CHANNEL RACES INCLUDING NATIONALS
MAJOR LEWIS CUP BEST AVERAGE IN ALL RACES FROM ENGLAND AND WALES
HARPER CUP BEST AVERAGE IN OLD BIRD AND YOUNG BIRD CHANNEL NATIONALS
DICKSON CUP BEST AVERAGE BUDE AND FERMOY YB 06/09/20
ERWIN TROPHY BEST AVERAGE IN ALL NATIONAL & CLASSIC RACES
W E DIAMOND CUP BEST AVERAGE IN TALBENNY & SKIBBEREEN YB NATIONALS
WARING TROPHY BEST AVERAGE IN ALL NATIONAL RACES
HALLIDAY CUP BEST AVERAGE IN OLD BIRD INLAND NATIONAL AND OLD BIRD CHANNEL AND YOUNG BIRD CHANNEL NATIONALS
O`ROORY HILL STUD CUP BEST AVERAGE OLD BIRD & YOUNG BIRD SKIBBEREEN NATIONALS
CLAIMS ALSO REQUIRED FOR OLD BIRD INLAND SECTION FANCIER; OLD BIRD CHANNEL SECTION FANCIER OF THE YEAR; YOUNG BIRD SECTION FANCIER OF THE YEAR;
NIPA CHAMPION OLD BIRD AND NIPA CHAMPION YOUNG BIRD.CLAIM FORMS CAN NOW BE REQUESTED FROM THE SEC NIPA
NIPA YOUNG FANCIER OF THE YEAR AND ALSO RUNNER UP

PLEASE CLAIM YOUR IRISH REGION AWARDS TO THE SEC MR N HIGGINSON

CLAIMS FOR BRONZE; SILVER; AND GOLD AWARDS; IMMEDIATLEY TO F C RUSSELL SEC NIPA

ANY OBJECTIONS TO THE ABOVE WINNERS PLEASE CONTACT ME WITHIN THE NEXT 10 DAYS

NIPA LADIES NIGHT FOR 2020 HAS BEEN CANCELLED

ARRANGEMENTS FOR PRESENTATION OF 2020 AWARD WINNERS WILL BE ANNOUNCED AS SOON AS POSSIBLE. F. C. RUSSELL SEC. N.I.P.A.
Last edited by willie reynolds on Mon Nov 02, 2020 7:12 pm, edited 1 time in total.
willie reynolds
 
Posts: 5777
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:44 pm

Re: Trophy Winners in 2020 - No Ladies Night

Postby willie reynolds » Sat Sep 26, 2020 10:54 am

I am confirming the decision of the management committee at tonight’s meeting.
The young bird national to be flown from Skibbereen has been officially cancelled.

Any one requiring forms to claim for N.I.P.A. awards please contact me by email and I can forward them on to you. Click on the download below.
See NIPA site or John Conlane on Facebook.

The final date for claims to be received is 17th October 2020.
Regards Fred Russell Secretary.

N.I.P.A. Claim for Old Bird Channel.pdf
N.I.P.A. Claim for Old Bird Inland.pdf
N.I.P.A. Claim for Champion Young Bird.pdf
N.I.P.A. Claim for Champion Old Bird.pdf
N.I.P.A. Claim for Old Bird Inland Section Fancier of the Year 2020
N.I.P.A. Claim for Old Bird Channel Section Fancier of the Year 2020
N.I.P.A. Claim for Young Bird Section Fancier of the Year 2020
IRISH REGION TROPHY N.I.P.A. Claim for Champion Young Bird 2020
THE J. MORELAND MEMORIAL TROPHY N.I.P.A. Claim for Champion Old Bird 2020

For Sale – Stock Loft 10ft x 6ft in the Ballymena Area, includes perches and nest boxes. Tel: 028 2564 7175.

Image
Ron Williamson had a big season in 2011, this season could be better.
willie reynolds
 
Posts: 5777
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:44 pm

Re: Trophy Winners in 2020 - No Ladies Night

Postby willie reynolds » Sun Oct 18, 2020 5:52 pm

NIPA Secretary Fred Russell has listed the Average Cup and the various Fancier of the Year awards for 2020, no decision on any presentation but the Annual Ladies Night has been cancelled.

NIPA Average Trophy winners:
McCluggage Cup – Best average in all channel races including Nationals – Ron Williamson Newry & District Vel 1323.
Waring Trophy – Best Ave in all National Races – Ron Williamson Newry & District Vel 1457.
Major Lewis Cup – Best average in all races England and Wales – Ron Williamson Newry & Dist Vel 1195.
Harper Cup – Best average Old Bird and Young Bird channel Nationals – R Carson & Son Banbridge Vel 1488.
Devine Memorial Trophy – Best two bird average Old Bird National- R Carson & Son Banbridge.
Dickson Cup – Best average Bude and Fermoy Young Bird - Ron Williamson Newry & Dist Vel 1150.
B. Fox Cup – Highest position obtained by any N.I.P.A. official, committee member or club delegate in Old Bird National race – R Carson & Son Banbridge Vel 1682.
Halliday Cup- Best Average O B Inland Nat & OB & YB Channel Nat – Ron Williamson Newry & District Vel 1478.
B Fletcher & Son Cup – NIPA Young Fancier of the Year – Keelie Wright Lurgan Social.

Bronze Award Diploma:
H Cordner, Annaghmore – Blue Tip (c) GB17A-28659
2018 St Malo 7th Open, 4th Sect E Vel 688
2020 St Malo 79th Open, 49th Sect E Vel 1520.

A C & T Tweed, Ballymoney HPS – Blue (h) GB17R-19296
2019 St Malo 25th Open, 4th Sect B Vel 670
2020 St Malo 162nd Open, 17th Sect B Vel 1461.

J Whitten & Son, Portadown & Drumcree – GB17V-46609
2019 St Malo 64th Open, 11th Sect E Vel 482
2020 St Malo 100th Open, 57th Sect E Vel 1504.

D & P Harvey, Larne & District HPS – Blue Ch (h) GB17L-32454
2019 St Malo 24th Open, 7th Sect C Vel 671
2020 St Malo 263rd Open, 31st Sect C Vel 1379.

N.I.P.A. Old Bird Inland Section Fanciers of the Year 2020
Section A – D Carolan, Coalisland Vel 1396, Section B – S & N Maginty, Muckamore Vel 1423, Section C – G & M Atcheson, Ligoniel Vel 1501, Section D – P & J Boal, Dromore Vel 1485, Section E – No Claim, Section F – McCartan & Woodsides, Killyleagh & District Vel 1465, Section G – Ron Williamson, Newry & District Vel 1504, Section H – E McGettigan, Strabane Vel 1241.

N.I.P.A. Old Bird Channel Section Fanciers of the Year 2020
Section A¬ R Corey, Coalisland Vel 1319, Section B – S Murphy, Muckamore Vel 1303, Section C – D & J Campbell, Eastway Vel 1326, Section D – J Greenaway, Hills & Maze Vel 1324, Section E – Ron Williamson, Bondhill Vel 1356, Section F – McCartan & Woodsides, Killyleagh & District Vel 1252, Section G – Ron Williamson, Newry & District Vel 1328, Sect H – No Claim.

N.I.P.A. Young Bird Section Fanciers of the Year 2020
Section A – G & S Smith, Cookstown Vel 1338, Section B – S Thompson, Crumlin Vel 1357, Section C – McMurray & Anderson, Ligoniel Vel 1412, Section D – J Greenaway, Hills & Maze Vel 1384, Section E – D Mawhinney & Son, Beechpark Soc Vel 1389, Section F - McComb Bros, Killyleagh Cent Vel 1319, Section G – Sands & Rice, Ballyholland Vel 1419, Section H – S Eglington Cookstown Vel 1213.

Old Bird Cups & Trophies 2020:
08/06/20 Tullamore - R Williamson, Newry & Dist Vel 1539 - G F Whiteside Cup
13/06/20 Gowran Park - R Williamson, Newry & Dist Vel 1339 - Gilmour & Beattie Cup
20/06/20 Corrin - Nelson Weir Loughgall Vel 2016 - S Calvert Cup
02/07/20 Corrin - R Williamson, Newry & Dist Vel 1467 - R Harkness Cup
06/07/20 Skibbereen Nat - R Williamson Newry & Dist Vel 1509 - B Fletcher & Son Cup
11/07/20 Talbenny - R Williamson, Newry & Dist Vel 1398 – Simpson Cup
15/07/20 Skibbereen Ylr Nat - G & M Atcheson, Ligoniel Vel 1443 - Northern Bank Cup
15/07/20 Skibbereen Ylr Nat Hen – G & M Atcheson, Ligoniel Vel 1430 – Northern Bank Cup
19/07/20 Bude - R Williamson, Bondhill Vel 1119 - Vint Cup
26/07/20 Fermoy - Mal Maguire & Son Newry & Dist Vel 1680 - Mulgrew Family Cup
30/07/20 St Malo OB Nat - R Carson & Son, Banbridge Vel 1682 – News of the World Cup, McComb Cup and Pigeon Portal.Com Cup
30/07/20 Runner up St Malo - R & J Parke, Windsor Soc Vel 1655 - D McNeilly Cup

Young Bird Cups & Trophies 2020:
Best Velocity 1st Area Liberations – Sands & Rice, Ballyholland Vel 1497
Best Velocity 2nd Area Liberations - E & M Curran, Armagh HPS Vel 1425
23/08/20 Roscrea - Ed. Heaney & Son, Ligoniel Vel 1893
29/08/20 Gowran Park – Sands & Rice, Ballyholland Vel 1286
05/09/20 Fermoy – R Williamson, Newry & Dist Vel 1398
12/09/20 Talbenny YB Nat – Rafferty & Toman, Gilford Vel 1399
12/09/20 Tullamore - Gordon Bros & Son, Killyleagh Central Vel 2187
19/09/20 Fermoy (2) – Ron Williamson, Newry & District Vel 1251
19/09/20 Fermoy Five Bird Championship – J F McCabe & Son, Newry & District Vel 1249

Section Trophy winners St Malo OB Nat:
Sect A - H Devine Memorial Cup - G Quinn, Coalisland Vel 1601
Sect B - Leslie Mairs Memorial Cup - R & J Parke, Windsor Soc Vel 1655
Sect C - J Campbell Memorial Cup – Armstrong & McAllister, Ligoniel Vel 1628
Sect D - H McVeigh Cup - J Greenaway, Hills & Maze Vel 1544
Sect E - E & J McCambley Cup - G Buckley & son, Annaghmore Vel 1651
Sect F - A Brown & Family Cup – McCartan & Woodsides, Killyleagh & Dist Vel 1519
Sect G - N Girvan Memorial Cup - R Carson & Son, Banbridge Vel 1682
Sect H - K Reid Memorial Cup - T McBride, Strabane Vel 1527
E & J McCambley Cup 1st Talbenny - G Buckley & Son, Annaghmore Vel 1365
E & J McCambley Cup Bude - R Williamson, Bondhill Vel 1119
John Bingo Orme Memorial Cup Sect F Old Bird Inl Nat – McCartan & Woodsides, Killyleagh & District Vel 1507
willie reynolds
 
Posts: 5777
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:44 pm

Re: Trophy Winners in 2020 - No Ladies Night

Postby willie reynolds » Wed Oct 21, 2020 2:51 pm

Northern Ireland Provincial Amalgamation of Racing Pigeon Societies Awards 2020 -

Old Bird Trophy winners 2020:
G F Whiteside Cup (Tullamore) – R Williamson, Newry & Dist Vel 1539; Gilmour & Beattie Cup (Gowran Park) – R Williamson, Newry & Dist Vel 1339; S Calvert Cup (1st Corrin) – N Weir, Loughgall Vel 2016; R Harkness Cup (2nd Corrin) – R Williamson, Newry & Dist Vel 1467; Simpson Cup (Talbenny) – R Williamson, Newry & Dist Vel 1398; Vint Cup (Bude) – R Williamson, Bondhill Vel 1119; Milgrew Family Cup (Fermoy) – Mal Maguire & Son, Newry & Dist Vel 1680.

Young Bird Cups & Trophies 2020:
Frazer Animal Feeds Cup (Best Velocity 1st Area Liberations) – Sands & Rice, Ballyholland Vel 1497; Frazer Animal Feeds Cup (Best Velocity 2nd Area Liberations) - E & M Curran, Armagh HPS Vel 1425; B Hunter Cup (Roscrea) - Ed. Heaney & Son, Ligoniel Vel 1893; W V Troughton Cup (Gowran Park) – Sands & Rice, Ballyholland Vel 1286; S Inglis Cup (1st Fermoy) – R Williamson, Newry & Dist Vel 1398; J P O’Hagan Tyres Cup (Tullamore) - Gordon Bros & Son, Killyleagh Central Vel 2187; S Montgomery Cup (2nd Fermoy) – Ron Williamson, Newry & District Vel 1251.

First Young Bird Race Area Liberations Diplomas:
Sect B & Part A Clubs (Mullingar) – M Howard & Son, Coleraine Prem Vel 1374; Sect H Clubs (Mullingar) – M McGrinder, Mourne & Dist HPS Vel 1314; Sect C Clubs (Mullingar) – D M G Ferguson, Wheatfield Vel 1386; Sect E & Part A Clubs (Tullamore) – J & E Calvin, Annaghmore HPS Vel 1470; Sect D & G Clubs (Tullamore) – Sands & Rice, Ballyholland Vel 1497; Sect F Clubs (Navan) – C Healy, Killyleagh Central Vel 1314.

Second Young Bird Race Area Liberations Diplomas:
Sect B & Part A Clubs (Mullingar) – J L Madden, Coleraine Prem Vel 1310; Sect H Clubs (Mullingar) – D Canning, Derry & Dist HPS Vel 1295; Sect E & Part A Clubs (Tullamore) – E & M Curran, Armagh Vel 1425; Sect C Clubs (Tullamore) – Bingham & Seaton, Ligoniel Vel 1367; Sect D & G Clubs (Tullamore) – Sands & Rice, Ballyholland Vel 1374; Sect F Clubs (Mullingar) – C Healy, Killyleagh Central Vel 1183.

NIPA Average Trophy winners:
McCluggage Cup (Best average in all channel races including Nationals) – Ron Williamson Newry & District Vel 1323;
Waring Trophy (Best Ave in all National Races) – Ron Williamson Newry & District Vel 1457;
Major Lewis Cup (Best average in all races England and Wales) – Ron Williamson Newry & Dist Vel 1195;
Harper Cup (Best average Old Bird and Young Bird channel Nationals) – R Carson & Son Banbridge Vel 1488;
Devine Memorial Trophy (Best two bird average Old Bird National) - R Carson & Son Banbridge;
Dickson Cup (Best average Bude and Fermoy Young Bird) - Ron Williamson Newry & Dist Vel 1150;
B. Fox Cup (Highest position obtained by any N.I.P.A. official, committee member or club delegate in Old Bird National race) – R Carson & Son Banbridge Vel 1682;
Halliday Cup (Best Average O B Inland Nat & OB & YB Channel Nat) – Ron Williamson Newry & District Vel 1478.

Section Trophy winners 2020:
Sect A - H Devine Memorial Cup (St Malo) - G Quinn, Coalisland Vel 1601; Sect B - Leslie Mairs Memorial Cup (St Maslo) - R & J Parke, Windsor Soc Vel 1655; Sect C - J Campbell Memorial Cup (St Malo) – Armstrong & McAllister, Ligoniel Vel 1628; Sect D - H McVeigh Cup (St Malo) - J Greenaway, Hills & Maze Vel 1544; Sect E - E & J McCambley Cup (St Malo) - G Buckley & son, Annaghmore Vel 1651; Sect F - A Brown & Family Cup (St Malo) – McCartan & Woodsides, Killyleagh & Dist Vel 1519; Sect G - N Girvan Memorial Cup (St Malo) - R Carson & Son, Banbridge Vel 1682; Sect H - K Reid Memorial Cup (St Malo) - T McBride, Strabane Vel 1527; E & J McCambley Cup (1st Talbenny) - G Buckley & Son, Annaghmore Vel 1365; E & J McCambley Cup (Bude) - R Williamson, Bondhill Vel 1119; John Bingo Orme Memorial Cup (1st Sect F Old Bird Inl Nat) – McCartan & Woodsides, Killyleagh & District Vel 1507.

N.I.P.A. Old Bird Inland Section Fanciers of the Year 2020:
Section A – D Carolan, Coalisland Vel 1396, Section B – S & N Maginty, Muckamore Vel 1423, Section C – G & M Atcheson, Ligoniel Vel 1501, Section D – P & J Boal, Dromore Vel 1485, Section E – No Claim, Section F – McCartan & Woodsides, Killyleagh & District Vel 1465, Section G – Ron Williamson, Newry & District Vel 1504, Section H – E McGettigan, Strabane Vel 1241.

N.I.P.A. Old Bird Channel Section Fanciers of the Year 2020:
Section A¬ R Corey, Coalisland Vel 1319, Section B – S Murphy, Muckamore Vel 1303, Section C – D & J Campbell, Eastway Vel 1326, Section D – J Greenaway, Hills & Maze Vel 1324, Section E – Ron Williamson, Bondhill Vel 1356, Section F – McCartan & Woodsides, Killyleagh & District Vel 1252, Section G – Ron Williamson, Newry & District Vel 1328, Sect H – No Claim.

NIPA Section Champion Old Bird 2020: Sect A – D Carolan, Coalisland Blue Ch (h) GB17C-09737; Sect B – No Claim; Sect C – G & M Atcheson, Ligoniel Blue (h) GB19L-30903; Sect D – J Greenaway, Hillsborough & Maze Blue (c) GB19D-21115; Sect E – J Whitten & Son, Portadown & Drumcree Blue (c) GB18V-60138; Sect F – McCartan & Woodsides, Killyleagh Central Blue Ch (c) IHU17N-0427; Sect G – R Williamson, Newry & Dist Black (c) GB19S-46805; Sect H – E McGettigan, Strabane & Dist Blue (c) GB19S-31833.

NIPA Champion Old Bird Overall 2020 (J Moreland Memorial Trophy) – R Williamson, Newry & District Black (c) GB19S-46805

N.I.P.A. Young Bird Section Fanciers of the Year 2020:
Section A – G & S Smith, Cookstown Vel 1338, Section B – S Thompson, Crumlin Vel 1357, Section C – McMurray & Anderson, Ligoniel Vel 1412, Section D – J Greenaway, Hills & Maze Vel 1384, Section E – D Mawhinney & Son, Beechpark Soc Vel 1389, Section F - McComb Bros, Killyleagh Cent Vel 1319, Section G – Sands & Rice, Ballyholland Vel 1419, Section H – S Eglington Cookstown Vel 1213.

NIPA Section Champion Young Bird 2020: Sect A – Tadhg Kelly, Coalisland Blue (h) GB20C-11720; Sect B – Fleming Bros, Crumlin & Dist Dark Ch (c) GB20C-08118; Sect C – G & M Atcheson, Ligoniel Mealy (c) GB20L-27842; Sect D – J Greenaway, Hillsborough & Mazr Blue (c) GB20D-21686; Sect E – No Claim; Sect F – McComb Brops, Killyleagh Central Ch (c) INU20N-12009; Sect G – Sands & Rice, Ballyholland Black (c) GB20B-28933; Sect H – S Eglington, Cookstown Social Blue (c) GB20C-18047.

NIPA Section Champion Young Bird Overall (The Irish Region Trophy) – Sands & Rice, Ballyholland Blue (c) GB20B-28933.

NIPA Young Fancier of the Year (B Fletcher & Son Cup) – Keelie Wright Lurgan Social.

NIPA Presidents Cup -

National & Classic winners 2020:
B Fletcher & Son Cup (Skibbereen OB National) – R Williamson, Newry & Dist Vel 1509; Northern Bank Cup (Skibbereen Ylr National Cock) – G & M Atcheson, Ligoniel Vel 1443; Northern Bank Cup (Skibbereen Ylr National Hen) – O Markey, Ballyholland Vel 1439; Nres of the World, McComb Cup and Pigeonportal.com Cup (St Malo OB National – R Carson & Son, Banbridge Vel 1682; D McNeilly Cup (Runner-up St Malo) – R & J Parke, Windsor Social Vel 1655; McKeown Cup (Talbenny YB National) – Rafferty & Toman, Gilford Vel 1399; Volvo Cup (Fermoy 5 Bird Championship) – J F McCabe, Newry & Dist Vel 1249.

France Bronze Diploma Awards 2020 (Bird twice in the OB Nat prizes):

H Cordner, Annaghmore – Blue Tip (c) GB17A-28659
2018 St Malo 7th Open, 4th Sect E Vel 688
2020 St Malo 79th Open, 49th Sect E Vel 1520.

A C & T Tweed, Ballymoney HPS – Blue (h) GB17R-19296
2019 St Malo 25th Open, 4th Sect B Vel 670
2020 St Malo 162nd Open, 17th Sect B Vel 1461.

J Whitten & Son, Portadown & Drumcree – GB17V-46609
2019 St Malo 64th Open, 11th Sect E Vel 482
2020 St Malo 100th Open, 57th Sect E Vel 1504.

D & P Harvey, Larne & District HPS – Blue Ch (h) GB17L-32454
2019 St Malo 24th Open, 7th Sect C Vel 671
2020 St Malo 263rd Open, 31st Sect C Vel 1379.
willie reynolds
 
Posts: 5777
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:44 pm


Return to Northern Ireland Provincial Amalgamation (NIPA)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron